Bransoletki

Bransoletka jest ozdobą noszoną na nadgarstku, jest częścią biżuterii. Bransoletki mogą być robione ze skóry, złota, srebra i innych wartościowych surowców, wszelkiego rodzajów kranik, a zdarza się nawet, że ze szkła.

Były one noszone już w starożytności. Możemy wyróżnić kilka rodzajów bransoletek: tennis bracelet składa się z połączonych diamentów, charm bracelet to bransoletka, do której są poprzyczepiane wisiorki, slap bracelet - są to giętkie, metalowe paski, często ozdabiane nadrukiem (np. paski zebry), bangles - okrągłe i wykonane z metalu, drewna, lub szkła, oraz "pieszczochy" - skórzane paski, do których przymocowane są ćwieki itp.

Tak jak widać bransoletki są ładną i nie zawsze droga ozdobą, więc pomyśl czy nie przydałoby Ci się coś co ożywi twój wizerunek i sprawi go bardziej wyraźnym. Cena takiej biżuterii zależna jest od materiału z jakiego została wykonana. Oczywiste jest, że cena żelowych bransoletek będzie o wiele mniejsza od ceny bransoletek z pereł. Sądzę, że jeśli poszukamy trochę to znajdziemy coś co będzie do nas pasować i przy okazji upiększać nasz nadgarstek.