Kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne, są inaczej zwane kamieniami jubilerskimi. Są bardzo wartościowe i rzadko spotykane. To co je odróżnia i przyciąga do nich wzrok to silny połysk, piękna kolorystyka, lub też jej totalny brak i duża trwałość i twardość.

Są one stosowane w jubilerstwie, są oprawiane w złoto, srebro i inne metale szlachetne. Najbardziej znane kamienie szlachetne to: diamenty, które po oszlifowaniu stają się brylantami, szmaragdy, rubiny, szafiry, topazy, aleksandryty i bursztyny. Biżuteria wykonana z takich kamieni to marzenie każdej kobiety. Wiele okazów naszyjników wysadzanych takimi kamieniami jest wystawiane w muzeach, aby ludzie mogli podziwiać ich piękno.

Jeśli posiadasz sporą sumę pieniędzy to może to być doskonały pomysł na prezent dla żony lub mamy. Natomiast, jeśli nie posiadasz fortuny to możesz podziwiać je za małą opłatą w galeriach, lub wcześniej wspomnianych muzeach. Kamienie szlachetne mają w sobie jakąś magię która uzależnia od nich od pierwszego kontaktu z nimi i to sprawia, że są tak drogie.