Ozdoby naszyjne

Ozdoby które można nosić na szyi to przede wszystkim naszyjniki, które są wykonywane z takich surowców jak złoto, srebro, brylanty, bursztyny, perły itp. Naszyjniki były noszone już przez naszych przodków, tysiące lat temu. Są bardzo eleganckie i mogą występować w wielu rodzajach, od najprostszych, do tych najbardziej fantazyjnych.

Istnieje wiele technik wykonywania naszyjników. Inną ozdobą, którą możemy nosić na szyi jest medalion, który jest noszony na łańcuszku. Jest częstym prezentem na pierwszą komunię dziecka. Medaliki występują najczęściej jako krzyżyki, albo obrazy świętych. Jeszcze inną biżuteria noszona na szyi może być tzw. wisiorek.

Wisiorki występują najczęściej pod postaciami: liter alfabetu, serduszek, lub innych popularnych wzorów. Często na wisiorkach można cos wygrawerować, dzięki czemu jest to świetny pomysł na prezent. Jeśli ktoś ma ładną, zgrabną szyję to wszelka biżuteria noszona na niej będzie ładnie wyglądać, natomiast jeśli czyjaś szyja nie jest idealna, to odpowiednio dobrany naszyjnik, lub wisiorek może uczynić ją ładniejszą.