Perły

Co jest miernikiem bogactwa? Samolot, auto, dom, zegarek, a może biżuteria, której wartość czasami przekracza wartość bardzo dobrego auta. Przykładem mogą perły, które często są na pierścieniach, naszyjnikach i innej biżuterii. Są one produktem naturalnym pochodzenia organicznego.

Powstają w muszli perłopławów i innych mięczaków. Największą perłą jaką znaleziono do tej pory jest perła Hope'a, która ma pięć centymetrów długości i waży ponad dziewięćdziesiąt gramów. Kolor pereł może być biały, czarny, brązowy, niebieski, kremowy lub różowy. Perły mogą być pochodzenia naturalnego albo hodowlanego.

Opracowano też metodę sztucznego otrzymywania pereł, są one tańsze od naturalnych, ale produkowane na masową skalę. Perły mogą też przybierać różne kształty od okrągłych i w kształcie kropli, przez słabo wypukłe do pereł o bardzo nieregularnych kształtach. Jeśli mamy "trochę" pieniędzy to możemy sprawić np. naszyjnik z perłami bliskiej osobie, na pewno będzie się cieszyć, bez wyjątku, czy będę to perły sztuczne, czy naturalne.